سه‌شنبه, 3 مهر 1397
    /  3
رو عنوان : با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد:
عنوان : بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای دستگرد
کد خبر : ۵۰۲
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ 
ساعت : ۶:۵۵:۵
منبع خبر : گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد:

بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای دستگرد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، در سالروز حماسه ی غرور آفرین آزادسازی خرمشهر، پروژه آبرسانی به روستای دستگرد از مجتمع آبرسانی شهدای کهک استان قم با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر امیرآبادی نماینده مردم قم، استاندار قم و جمعی از مدیران استان و اهالی منطقه به بهره برداری رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم بهره برداری از این پروژه با گرامیداشت حماسه سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر هدف اصلی از افتتاح این گونه طرح ها را بهتر شدن شرایط زندگی مردم در روستاها و زمینه سازی برای سرمایه گذاری و تولید و اشتغال جوانان ارزیابی کرد .

وی با اشاره به اختصاص حدود 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی از روستاییان و مسئولان اجرایی خواست از این ظرفیت برای تولید و ایجاد اشتغال و ثروت در کشور استفاده کنند .

در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم به شرح گزارشی از عملکرد این شرکت پرداخت و گفت:آبرسانی از سرشاخه های دز به روستاهای استان قم  از سال 1383 شروع شده و تا کنون 48 روستا از این نعمت الهی بهره مند شده اند و امیدواریم تا نیمه اول سال 1398 این تعداد به حدود 70 روستا افزایش پیدا می کند.

دکتر احمدی جبلی اظهار داشت:  طرح آبرسانی از سرشاخه های دز به روستاهای بخش کهک از سال 1392 آغاز شده و تا سال 94 روستاهای ورجان، سیرو و امامزاده ابراهیم و  سال گذشته نیز روستاهای میم و قبادبزن  تامین آب گردید.

وی افزود:  در سال جاری روستاهای ابرجس و دستگرد بهره مند گردیده که پروژه آبرسانی به روستای دستگرد به نام شهید مدافع حرم، محمد مهدی لطفی نیاسر نامگذاری گردید و امروز این پروژه به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل  شرکت آب وفاضلاب روستایی قم با اشاره به پروژه های در دست اجرای شرکت آبفار قم گفت: آبرسانی به روستاهای تیره، ویریج، خاوه و فردو در دست اجرا بوده و امیدواریم دهه فجر سال جاری به بهره برداری برسند و در صورت تامین اعتبارات لازم و با مساعدت نمایندگان محترم مردم قم در مجلس و همچنین استاندار محترم، پروژه های آبرسانی به روستاهای بیدهند، وشنوه، اول، امامزاده اسماعیل و کرمجگان نیز به برکت خون شهدای والا مقام این بخش، تا پایان شش ماهه اول سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول افزود: شرکت آبفای روستایی قم پروژه اقتصاد مقاومتی مجتمع آبرسانی قیام با مشارکت چندین دستگاه را نیز در دست اقدام دارد. پروژه آبرسانی به 11 روستای بسیار محروم در منطقه جاده قدیم قم تهران با مشارکت شرکت آبفای روستایی قم، پایگاه هوایی قیام، شرکت شهرک های صنعتی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با محوریت فرمانداری قم در حال مطالعه است.

دکتر احمدی جبلی در انتها گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه های آبرسانی به روستاهای استان قم حدود 520 میلیارد ریال برآورد شده است.


تعداد بازدید : 81

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0