سه‌شنبه, 3 مهر 1397
    /  3
عنوان : برگزاری نخستین جلسه كارگروه منطقه ای آب بدون درآمد در ساختمان ستاد شركت آبفار استان قم
کد خبر : ۴۹۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ 
ساعت : ۱۲:۳:۲۸
منبع خبر : روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برگزاری نخستین جلسه کارگروه منطقه ای آب بدون درآمد در ساختمان ستاد  شرکت آبفار استان قم

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم، نخستین جلسه کارگروه منطقه ای آب بدون درآمد در سال 1397 با حضور معاونین نظارت بر بهره برداری و روسای ادارات آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت های آب و فاضلاب روستایی استانهای البرز،تهران، قزوین، کردستان، کرمانشاه، همدان و قم در ساختمان ستاد شرکت آبفای روستایی استان قم  برگزار شد.

در این جلسه که روز دو شنبه مورخ  24 اردیبهشت 97 برگزار شد، دکتر محمد احمدی جبلی مدیرعامل شرکت آبفار قم، ضمن عرض خیر مقدم  به مدعوین شرکت کننده در این نشست گفت: خشکسالی و استفاده نادرست از منابع آبی سطحی و زیر زمینی باعث ایجاد خسارات جبران ناپذیری همچون خشک شدن دریاچه ها، فرونشست زمین و فرسایش خاک، کمبود منابع آب شرب و کاهش کیفیت آب شده است.

دکتر احمدی جبلی با اشاره به میزان بارندگی در سال آبی جاری گفت: به لطف خداوند متعال،  بارش های خوبی در طول فصل بهار روی داده است  ولیکن این بارش ها پاسخگوی نیاز آبی کشور نیست.

این مقام مسئول  افزود: سرانه مصرف آب در کشورهای اروپایی حدود 80 تا 150 لیتر در روز است در حالیکه میانگین سرانه مصرف آب در ایران حدود 250 لیتر در روز اعلام شده است.

وی در ادامه اظهار داشت بنا به گفته کمیسیون امنیت ملی مجلس و همچنین بنیاد آب ایران : بحران آب درکشور وارد مقوله امنیتی شده و امروز در پازل پیچیده و اجتناب ناپذیر بحران آب، ادارات آب بدون درآمد، تنها قطعه ای از این پازل اما بسیار تاثیر گذار هستند که باید به درستی وظیفه خود را به انجام برسانند.

مدیر عامل شرکت آبفار قم با تاکید بر ارائه اطلا عات صحیح در مباحث مربوط به مدیریت مصرف آب اذعان داشت: این اطلاعات مبنای تصمیم گیری مدیران تصمیم ساز  بوده و ارائه اطلاعات صحیح لازم و ضروری است.

 دکتر احمدی جبلی در پایان گفت: برخی از قوانین ، آئین نامه ها و بخشنامه ها،  دارای نقاط ضعفی می باشند که امیدواریم این نقاط ضعف با درایت این کارگروه ها شناسایی شده و به مسئولان امر جهت اصلاح آنها گوشزد شود.

شایان ذکر است در پایان این جلسه،  دو شرکت تولید کننده کنتور و لوازم کاهنده و شیرآلات کم مصرف در جلسه حاضر شده و به سوالات کارشناسان پاسخ دادند و در انتها،   اعضای حاضر در این کارگروه از یکی از کارخانه های تولید کنتور بازدید نمودند.


تعداد بازدید : 172

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0